1955’TEN BERİ HALININ PRESTİJLİ MARKASI: DİNARSU

Duvardan duvara halıda Türkiye pazarının %55’ine sahip olan Dinarsu, her zevke hitap eden ev tipi halı koleksiyonları, jel tabanlı özel yolluk koleksiyonları, proje bazlı üretilen kontrat halıları ile tufting halı, nonwoven halı ve çim halı üretimiyle sektörde son derece saygın bir konumda bulunuyor.

Dinarsu 1955’te İstanbul’da kurulan ilk tesisiyle üretime başladı. 1975 yılında Çerkezköy’deki entegre tesisine taşınan firma, Kasım 2005 tarihinde Erdemoğlu Şirketler Grubu bünyesine dahil oldu. Bu andan itibaren ürün yelpazesini genişletmeye başlayan firma, 2006 yılında modernizasyonu ve kapasite artırımını hedefleyen yeni yatırımlar gerçekleştirdi.

Dinarsu bugün, duvardan duvara halı alanında tufting halı, nonwoven halı ve çim halı üretimi ile Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahip üreticisi konumunda bulunuyor. Dinarsu ayrıca CE sertifikasına sahip ilk ve tek tufting halı imalatçısı durumunda. Firma, 2010 yılında yapılan yatırım sayesinde, 76 dpi çözünürlüğe sahip fotoğraf görselliğinde üretim yapabilen dünyadaki ilk ve tek üretici olma vasfını da kazandı.

Dinarsu Halı, bugün itibariyle 323 bin metrekarelik alan üzerine kurulu 155 bin metrekarelik kapalı tesisinde yılda 35 milyon metrekare halı üretimi kapasitesine sahip. Firma, önümüzdeki 3 yıllık süreçte üretim kapasitesini 60 milyon metrekareye çıkarmayı planlıyor. Ayrıca Dinarsu bu süreçte dünyanın en büyük 5 duvardan duvara halı üreticisinden birisi olmayı hedefliyor. Şu anda duvardan duvara halıda Türkiye pazarının %55’ine sahip olan Dinarsu, her zevke hitap eden ev tipi duvardan duvara halı koleksiyonları, jel tabanlı özel yolluk koleksiyonları ve proje bazlı üretilen kontrat halılarıyla sektörde son derece saygın bir konumda bulunuyor.

Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailtumblrRedditDiggStumbleUponflattrbuffer