ATLAS HALI’DAN %350’LİK REKOR BÜYÜME

Halı sektörünün saygın markalarından Atlas Halı, geliştirdiği nano halı teknolojisi sayesinde %350 oranında büyümeyi başardı.

atlasNaksan Holding’in tanınmış markalarından Atlas Halı, geliştirdiği nano halı teknolojisi sayesinde geçtiğimiz bir yıl içerisinde %350 oranında büyüyerek erişilmesi güç bir rekora imza attı. Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu yaptığı açıklamada, yüksek büyüme oranı nedeniyle üretim kapasitelerini arttırdıklarını ve tüketicilerin Atlas Halı ürünlerine ulaşmalarını kolaylaştırmak amacıyla önemli yatırımlar yaptıklarını ifade etti.

İstanbul WOW Otel’de “Nice İlklere Birlik İçinde” sloganıyla düzenlenen gecede konuşan Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu, nano halıyı piyasaya sürmelerinin üzerinden henüz bir yıl geçmişken rekor bir büyüme oranı yakaladıklarını vurguladı. Ürünlerinin büyük talep gördüğünü ifade eden Bebitoğlu, “Şirketimiz %350 oranında büyüdü. Bu sebeple üretim kapasitesini de artırmak gerekti. Tüketiciler nano halıya daha çabuk ulaşabilsinler diye ciddi yatırımlar yaptık. Dolayısıyla hem üretimimiz hem de tüketimimiz artmış oldu” şeklinde konuştu.

Nano halının temel özelliğinin kendi kendini temizlemesi olduğunu belirten Dr. Meriç Bebitoğlu şunları söyledi: “Halı bu işlemi ışık enerjisiyle yani güneşin enerjisiyle veya evde yanan ampulün enerjisiyle yapıyor. Ürün uzun yıllar boyunca ilk günkü yapısını muhafaza ediyor. Bu çok önemli bir özellik. Leke ile karşılaştığında da sıvı itici özelliğinden dolayı özellikle sıvı kirler halı üzerinden kayıp gidiyor. Leke halının içine işlese bile problem edecek bir şey yok. Uzun süre sabırla bekleyip ışıkları açık tutmakta ya da halıyı güneşli bir alana çıkarmakta fayda var. Bu da temizlik için yeterli oluyor. Bu teknoloji ile zaman ve maddi kazanç sağlanıyor.”

Piyasada en çok açık renkli ürünlere talep olduğunu belirten Bebitoğlu sözlerini şöyle noktaladı: “En çok satan modellerimiz beyaz zemin üstüne beyaz parlak desenli olanlar. Nano halı ile birlikte ihracatta önemli adımlar atıldı. Özellikle Türkî cumhuriyetlerden yoğun talep var. Bu ay da Avrupa başta olmak üzere çevremizdeki 9 ülkeye satışımız başladı. Nano halı satışları gayet iyi gidiyor.”

Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailtumblrRedditDiggStumbleUponflattrbuffer