DUVARDAN DUVARA HALIDA GÜÇLÜ BİR ÜRETİCİ

Ahmet Tüfek: “Sektörün en büyük problemi, kalite açısından değil fiyat açısından rekabet edilmesidir.”

DUVARDAN DUVARA HALIDA GÜÇLÜ BİR ÜRETİCİKayseri’de faaliyet gösteren Home Flex, duvardan duvara halı üreterek, sektördeki rekabet arenasında güçlü bir yer tutuyor.

Müşteri portföyünü genişletmeyi amaçlayan Home Flex, Zemin Fuarı’nı büyüme yolunda atacağı adımlar için büyük bir fırsat olarak görüyor.

Halı sektörünün en büyük sorununu, rekabetin kalite bulvarında değil fiyat sahasında gerçekleşmesi olduğunu söyleyen Ahmet Tüfek, ortak çalışmaların sektörün ilerlemesi açısından şart olduğunu da belirtiyor.

Ahmet Tüfek, Halı Dergisi için Home Flex’i ve sektörün gelişmesine yönelik düşüncelerini anlattı. Firmamız, 2005 tarihinde Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetine başlamış olup, 8 bin metrekare açık, 4 bin metrekare kapalı alanda loop pile ve cut pile tarzı makineler ile duvardan duvara halı sektörüne yönelik üretim yapmaktadır.

Önümüzdeki günlerde baskılı ve jel tabanlı bukle duvardan duvara halı üretimine de başlayacağız. Bu yıl gerçekleşecek olan Zemin Fuarı sayesinde, varlığımızdan daha fazla müşterinin haberdar olmasını bekliyoruz. Bize göre halı sektörünün en büyük problemi, kalite açısından değil fiyat açısından rekabet edilmesidir.

Halı sektörünün gelişmesi için, sektördekiler ile bir araya gelip ortak projeler geliştirmeli ve ilgili fuarlarda ve pazarda daha iyi nasıl paylaşımlarda bulunabiliriz sorusuna bir yanıt bulmalıyız.

Birlik içinde ama birbiriyle yarışan ortaklar gibi çalışabilmek ve yapıcı birliktelikler sağlamak sektörün büyümesi ve problemlerin daha kolay çözülmesi için oldukça yapıcı olacaktır.

Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailtumblrRedditDiggStumbleUponflattrbuffer