INTERFACE’TEN YENİ ÇEVRECİ ATILIMLAR

1996 yılında Mission Zero politikasını oluşturan Interface 2013 yılında Avrupa’daki tesislerinin sera gazı emisyonlarını %80 oranında, su kullanımını ise %87 oranında azalttı. Ocak 2014 itibariyle sera gazı emisyonları %90, su kullanımı ise %95 oranında azaltıldı.

Çevreye ve doğanın korunmasına verdiği önemle dünya çapında halı üreticisi firmalara liderlik yapan Interface her geçen gün kendini geliştirmeyi sürdürüyor. Uzun yıllar önce belirlenen “Mission Zero” politikasını başarıyla uygulamaya koyan Interface yönetimi bu politikanın gereği olarak atık miktarlarını ve gaz salınımını azaltıyor ve çevreye zarar vermeden halı üretmeye çalışıyor. Interface, Mission Zero uygulamasıyla doğa dostu üretime örnek teşkil ederken sektördeki saygınlığını da gün geçtikçe arttırıyor.

Interface haberi-1

1996 yılında Mission Zero politikasını oluşturan Interface, 2013 yılında Avrupa’daki tesislerinin sera gazı emisyonlarını %80 oranında, temiz su kullanımını ise %87 oranında azalttı. Ocak 2014 itibariyle sera gazı emisyonları %90, temiz su kullanımı ise %95 oranında azaltıldı. Bunun en iyi örneği çevre dostu gaz kullanmaya başlayan ve Hollanda’da bulunan Scherpenzeel Fabrikası. Bu tesiste balık artıklarının anaerobik arıtımıyla elde edilen gaz filtrelenerek doğal gaza dönüştürülüyor ve sisteme pompalanıyor. Kapalı devre boru tesisat sistemiyle su devir daimi yapılıyor ve temiz su kullanımı minimuma indiriliyor.

Interface haberi-2

Interface’in Avrupa’dan sorumlu CEO’su Rob Boogaard yaptığı açıklamada bu konuya değindi ve şunları söyledi: “Son üç yıldır Mission Zero hedefimize ulaşmak için güçlü adımlarla ilerliyoruz. Örnek vermek gerekirse, Ocak 2014 tarihi itibariyle Avrupa fabrikalarımızın sera gazı emisyon miktarını 1996 rakamlarına göre yüzde 90 oranında azalttık. Oysa ki AB Komisyonunun 2030 yılına kadar koyduğu AB karbon salınımı azaltma hedefi yüzde 40 idi. Mission Zero çalışmasının yirminci yılını kutluyor olmamız nedeniyle ve Avrupa üretim tesislerinden gelen işletme rakamlarının ne kadar büyük bir yol kat ettiğimizi göstermesi dolayısıyla 2014 yılı bizim için birçok açıdan bir dönüm noktası olacak.” Mevcut başarılarla yetinmeyeceklerini ve daha da ilerlemeyi hedeflediklerini vurgulayan Rob Boogaard sözlerini şöyle noktaladı: “Bir taraftan başarılarımızı kutluyor olsak da zaman, kendini yeterli görme zamanı değil.

Bizim için Mission Zero, sadece doğrudan yol açtığımız etkiyi azaltmaktan ibaret değil. Bizler ürünlerimizin tüm yaşam döngüsünden de tamamıyla sorumluyuz. Amacımız petrole olan bağımlığı yok etmek. Çok mesafe kat ettiğimiz doğru ancak görevimiz henüz bitmedi.”

Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailtumblrRedditDiggStumbleUponflattrbuffer