ROYAL HALI YATIRIMLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Royal Halı iplik üretim kapasitesini arttıracak iki yeni üretim hattı satın aldığını Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na bildirdi.

Türk halı sektörünün öncü firmalarından Royal Halı, yatırımlarını arttırmaya ve üretim kapasitesini daha üst seviyelere çıkarmaya devam ediyor. Halı sektörünün bu saygın ismi geçtiğimiz günlerde Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na gönderdiği mesajla yeni yatırımları hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

royal_2

Buna göre Royal Halı müşterilerinden gelen yoğun talebi daha rahat karşılayabilmek ve ürün yelpazesini genişletebilmek için polyamid ve polyester iplik üretimi yapan iki ayrı üretim hattı satın aldı. Polyamid üretim hattı için 3,5 milyon Euro, polyester üretim hattı içinse 3,8 milyon Euro harcama yapan Royal Halı böylece iplik üretimini arttırmak için önemli bir adım atmış oldu. 7,3 milyon Euro’luk yatırımın 5,4 milyon Euro’su Eximbank’tan kredi olarak alınırken geri kalanı leasing yoluyla karşılandı.

Royal Halı’nın yaptığı açıklamaya göre bu iki üretim hattının Eylül ayında faaliyete geçmesi ve iplik üretim kapasitesini %20 oranında arttırması bekleniyor.

Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailtumblrRedditDiggStumbleUponflattrbuffer