TEKNOLOJİYE YATIRIM

Gökhan Gürelman: “Türkiye’deki halıcılığın merkezi olan marka şehir Gaziantep’te imalat yapabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

TEKNOLOJİYE YATIRIMGürelmak Makine olarak; uzun yıllardan beri halı son işlem makinalarının imalatına devam etmekteyiz. Sektördeki yerini gerek içi piyasada, gerekse dünya pazarında lider olarak belirlemiş olan Halı Apre Makinemizin elde ettiği başarıyı korumak için tüm enerjimizle çalışmaktayız. İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki mevcut imalatımıza ilaveten İstanbul Selimpaşa Sanayi Bölgesi’ndeki fabrika projemize şimdi de Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni kurulan fabrikamızı da ekleyerek, üretim kapasitemizi arttırmayı hedeflemekteyiz. Yeni açılan firmamızla Türkiye’deki halıcılığın merkezi olan marka şehir Gaziantep’te yeni imalat yapabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yatırımımızın ayrıca mevcut imalat programımızdaki sıkışıklığımızı ivedi şekilde çözmeye yardımcı olacağının da bilincindeyiz.

Dokuma halıda dünya liderliğini elinde bulunduran Gaziantep’te bu yıl içerisinde tufting halı yatırımlarının da hızla gündeme gelmesi, sektöre ayrı bir renk katmaya başlamıştır. Bu yeni tufting yatırım projelerinin en maliyetli makinası olan Taban Kaplama Makinesinin geçen yıl ArGe ve patent işlemlerinin tamamlanmasından sonra imalatına başladık. Aynı anda iki dev hattın da çalıştırılmasını geçen ay başarıyla gerçekleştirdik. Bu hatlarımızda keçe ile action back, jel taban ve çim halıyı aynı
makinede yapabilmeyi başararak, yatırım maliyetlerini en aza indirip, yurt dışındaki rakiplerimizin önüne geçmiş olduk. Böylelikle yurt dışında kat ve kat fazla olan yatırım maliyetlerini daha iyi teknoloji ile en aza indirmiş bulunuyoruz. Bu iki projemizde de bize güvenerek, yerli imalatçının başarmasına destek olup, projemizi gerçekleştirmemizi sağlayan Turkflex Halı ve Likya Halı’ya teşekkürlerimizi borç biliriz.

Kendilerinin güven ve desteği başarmamızda çok önemli rol üstlenmiştir. Farklı bir kulvarda başarının verdiği haz ile ihtiyaç olan diğer makinaların Ar-Ge projelerine de devam etmekteyiz. Ayrıca kumaş sektöründen de firmamızı takip eden yatırımcıların proje ihtiyaçlarına destek olabilmek için çalışmaktayız. Son olarak ülke konomisindeki istikrarlı şekilde yakaladığımız büyüme hızını, yeni yatırımlarla biz de elimizden geldiğince desteklemeliyiz. Çevremizdeki komşu ülkelerde ve Avrupa’nın büyük bir kısmında esen olumsuz rüzgâr Türk Sanayisi’nin gücünü ve büyüme hızını etkilememesi için tüm firmaların üzerine düşeni yapması gerekmektedir. Zaten gözükenin de bu yönde olması mutluluk verici.

Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailtumblrRedditDiggStumbleUponflattrbuffer