TESADÜFLERLE GELEN BAŞARI

Ayşe Tohumcu: “Yan sanayide üründe kalite, üretimde hizmette süreklilik, güvenirlilik önemlidir.”

Gaziantep OSB’de faaliyet gösteren Ateks, çeşitli halı bıçaklarından makine yağlarına kadar pekçok çeşitli sektöre hizmet sağlıyor.

1995 yılında inşaat sektöründen  tekstil sektörüne geçiş yapan ve 2003 yılında ise Ateks firmasını kuran Ayşe Tohumcu, bulunduğu bölgede yedek parça işi yapan tek bayan olarak bir ilki gerçekleştiriyor.

Yenilikleri müşterilerimiz için takip ediyoruz

Ateks firmasının sahibi ve aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Kurulu Üyesi olan Tohumcu, Gaziantep Ticaret Odası Meslek Grubunda da tek kadın meclis üyesi.

1996 yılında yabancı kökenli bir firmada Bölge Müdürü olarak tekstil sektörüne girdiğini anlatan Ayşe Tohumcu, burada edindiği bilgi ve müşteri birikimini, 2003 yılında kurduğu Ateks ile kendi firmasına taşıdığını söyledi.

Firmasında, yurtdışından getirdiği ithal ürünleri müşterileriyle buluşturduklarını söyleyen Tohumcu, “Yuvarlak örgü makinaları ve onların sarf malzemeleri olan iğne, platin, yağ ve, düz, spral özel bıçaklar, bunların haricinde çuval imalatında kullanılan Mozart marka sanayi jiletleri, halı sektöründe kullanılan bıçaklar ve sarf malzemeleri, çocuk bezi üretiminde kullanılan dairesel bıçaklar, kâğıt kesmede ve dilimlemede kullanılan bıçaklar, halı yan tesisinde ve iplik paketlemede kullanılan streç film üretimi ile hizmet veriyoruz” dedi

Ayşe Tohumcu şöyle devam etti: “Halı sektörüne yönelik olarak, halı üretiminde kullanılan bıçaklar, halat, elmas, fleksi, makine bakımında kullanılan yağlar ve gresler sunuyoruz. Ayrıca, halı yan tesisinde kullanılan Schlenter marka spiral bıçaklar, topları, alt bıçakları, tıraş bıçakları, paketlemede kullanılan streç film, overlook ve topbaşı iğnelerini de firmamız bünyesinde üreticilere sunuyoruz.

2005 yılına kadar örme ve çuval sektörüne yönelik yedek parça satışı yaptıklarını söyleyen Tohumcu, “2005 yılında özellikle halıda A’dan Z’ye bütün talepleri karşılayabilecek konuma geldik. Bulunduğumuz bölgedeki birçok tekstil firmasına ürün veriyoruz. Satışını yaptığımız iplik, örme ve dokuma malzemelerini, Amerika, İngiltere, Almanya ve Uzakdoğu ülkelerinden ithal ediyoruz. Kalitesini kanıtlamış TOKYO iğne ve platinleri; Mozart sanayi jiletleri, Lubritex örme yağları ve tezgâh bıçakları, Schmetz marka taft makinalarının ve çim halı üretiminde kullanılan iğne, looper, moduler looper, rh-lh bıçaklar, baraları ithal ediyoruz” diye açıklamada bulundu. Schmetz’in Türkiye bayisiyiz.

Tohumcu şöyle devam etti: “Halı sektöründe paketleme işleminde kullanılan streç filmlere yönelik olarak yeni bir yatırım yaptık. Günlük 5 ton ka-pasitesi olan 2 ayrı hattan strec üretimi yapıyoruz, ürünler diğer firmadan müşterilerimize satış yapılıyor. Ayrıca, firmalara daha hızlı ve iyi bir hizmet verebilmek için, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yerimize taşındık.”

Yeniliğe açık olan firmaların, fayda sağlayacak bilgiler sunulduğunda değişime ayak uydurduklarını ve yeniliklerden haberdar olduklarında  olumlu tepkiler verdiklerini kaydeden Ayşe Tohumcu, “Biz de alanımızdaki yenilikleri takip ederek, üretici firmalarla buluşturuyoruz. Bütün bu yenilikleri ve ürünlerimizi tanıtırken izlediğimiz yola gelince, tanıtım faaliyetlerimizi ağırlıklı olarak, müşteri ziyaretleri yaparak ve sektörel dergilere reklam vererek ve fuarlara katılarak sürdürüyoruz. Bunların dışında basın ve web sayfamız aracılığı ile de tanıtım çalışmalarımıza devam ediyoruz. Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için yurt dışı ve yurt içi fuarları ziyaret edip, orada ki makine ve ekipmanlara yönelik yenilikleri ve sarf malzeme değişikliklerini aktarmaya çalışıyoruz. Bunun da sektöre daha kaliteli ürünlerin oluşması açısından büyük bir fayda sağladığına inanıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailtumblrRedditDiggStumbleUponflattrbuffer