YEDEK PARÇA İŞİNE BİR HANIM ELİ DEĞDİ

1995 yılında inşaattan, tekstil sektörüne geçiş yapan ve 2003 yılında ise Ateks firmasını kuran Ayşe Tohumcu, bulunduğu bölgede yedek parça işi yapan tek bayan olarakbir ilki gerçekleştiriyor.

YEDEK PARÇA İŞİNE BİR HANIM ELİ DEĞDİGaziantep OSB’deki yeni yerinde faaliyet göstermekte olan Ateks İğne, Çeşitli halı bıçaklarından makine yağlarına kadar pek çok farklı türle, sektöre hizmet sağlayan ve ürün seçeneklerini sürekli olarak yenileyen bir firmadır. Sektörel fuarları da, yeni ürün bilgilerine ve sektöre dair yeniliklere hâkim olmak için yakından takip etmektedir.

1996 yılında yabancı kökenli bir firmada bölge müdürü olarak tekstil sektörüne giren Ayşe Tohumcu, edindiği bilgi ve müşteri birikimini, 2003 yılında kurduğu kendi firmasına taşıyarak, bu firmayı kurmuştur. Ayrıca TOBB Kadın Kurulu Üyesi olmasının yanı sıra, Güneydoğu’da yedek parça işi yapan tek bayan olma özelliğine de sahiptir. Yuvarlak örgü makineleri ile onların sarf malzemeleri olan iğne ve platin, yağ, çuval imalatında kullanılan Mozart marka sanayi jiletleri müşterilerine sundukları ürünler arasında yer almaktadır. Sundukları ürün yelpazesinde çocuk bezi üretiminde kullanılan dairesel bıçaklar, kâğıt kesmede ve dilimlemede kullanılan bıçaklar da bulunmaktadır. Halı sektörüne yönelik halı üretiminde kullanılan halat, elmas, fleksi ile makine bakımında kullanılan yağlar ve gresler de diğer sundukları ürünlerdir. Ayrıca, halı yan tesisinde kullanılan spiral bıçaklar, toplar, alt bıçaklar, Schlenter marka tıraş bıçakları ile paketlemede kullanılan streç film, yan dikişlerde kullanılan şeritler, overlok ve topbaşı iğnelerini de firmanın bünyesinde üreticilere sunulmaktadır. Bunların dışında halı makinalarının bakımında kullanılan Castrol, BP, Shell marka yağlar ile gresleri de satılmaktadır.

Yeniliğe açık olan firmalar, fayda sağlayacak bilgiler sunulduğu zaman değişime ayak uyduruyor ve yeniliklerden de haberdar olmaktalar. Bu anlamda Ateks İğne’de alanındaki yenilikleri takip ederek, üretici firmalarla buluşturmaktadır. Halı sektöründe paketleme işleminde kullanılan streç filmlere yönelik yeni yatırımları olan şerit imalatı yapmaktalar. Yeniliklerden haberdar edebilmek için uyguladıkları faaliyetleri; ağırlıklı olarak, müşteri ziyaretleri yaparak ve sektörel dergilere reklam vererek kendilerini duyurmaktır. Bunların dışında basın ve web sayfaları aracılığı ilede tanıtım çalışmalarını sürdürmekteler.

Müşterilere daha iyi hizmet verebilmek için; yurt dışı ve yurt içi fuarları ziyaret edip, oradaki makine ile donanımlara yönelik yenilikleri, sarf malzeme değişikliklerini aktarmayı amaçlamaktalar. Bu da sektöre daha kaliteli ürünlerin oluşması açısından büyük bir fayda sağlamaktadır.

Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailtumblrRedditDiggStumbleUponflattrbuffer