YENİ ÜRÜNLERLE ATILIMLARA DEVAM

Ömer Bozatlı: “Bozatlı Tekstil, 2008 yılının son çeyreğinde Gaziantep’te ilk olan taftingduvardan duvara halının deneme üretimine başlamıştır. 2009 yılında ise halıflex duvardanduvara halının üretimine Gaziflex markasıyla başlamıştır.”

YENİ ÜRÜNLERLE ATILIMLARA DEVAMBozatlı Tekstil’den Ömer Bozatlı dekorasyon dünyasında değişen trendlerle birlikte halı pazarının daha da büyüyeceğini ve yeni ürün gruplarıyla bu büyümeye uyum sağladıklarını belirtiyor.

Sektöre 1965 yılında kilim imalatıyla giren Bozatlı Tekstil, yeni ürün gruplarıyla büyüdüğü bu yolda, dış pazara yönelik Ar-Ge çalışmalarını da sürdürüyor.

Bu yıl, kaymaz tabanlı halı ve banyo halısını da ürün seçeneklerine ekleyen Bozatlı Tekstil, Gaziflex markasıyla yakaladığı başarıyı yeni ürün gruplarında da sürdürmeyi amaçlıyor.

Bozatlı Tekstil’den Ömer Bozatlı ile ürünleri hakkında konuştuk.

Bozatlı Tekstil, 1965 yılında merhum Mustafa Bozatlı tarafından kilim imalatı yapmak üzere Gaziantep’te kuruldu. 1981 yılında ise kilim ile beraber halı imalatına da başladı.

Daha sonra bunlara halı apre işi de eklendi. 1993 yılında ise firmamız, Bozatlı Tekstil Halı Sanayi ve Ticaret Şirketi olarak yoluna devam etmiştir.

2000’li yıllarda yarı elektronik makinalarda halı imalatını sürdürmüş olan Bozatlı Tekstil, 2008 yılının son çeyreğinde Gaziantep’te ilk olan tafting duvardan duvara halının deneme üretimine başlamıştır.

2009 yılında ise halıflex duvardan duvara halının üretimine Gaziflex markasıyla başlamıştır.

2011 yılı itibariyle ürün gamımıza kaymaz tabanlı halı ve banyo halısını da ekleyerek üretimimize devam ediyoruz.

2011 yılının ilk yarısı çok durgun geçti, bunun sebebi de Ortadoğu’nun karışık olması ve Avrupa’daki ekonomik kriz.

Bununla beraber bugün artık, halı ısıtma ve yalıtım amaçlı bir ürün olmaktan çıkıp, ev konseptini tamamlayan bir aksesuar haline geldi.

Bu durumun parça halı pazarında yarattığı olumlu etkilerinin devam edeceği kanaatindeyiz.

Dış pazara yönelik olarak Ar-Ge çalışmalarımız ise devam ediyor.

Bu Haberi Paylaş : FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterestEmailtumblrRedditDiggStumbleUponflattrbuffer