RENKLER VE KONTRASTLAR

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
RENKLER VE KONTRASTLAR

“Balta Grup'un halıcılık kolu olan Balta Rugs, 2010 için yeni koleksiyonunu sergiledi. Bu koleksiyon, Balta Grup'un özellikle ekonomik kriz dönemlerinde ürün geliştirmeye ve yeniliğe yönelik yatırımlara devam etme stratejisini açıkça gösteriyor.”

Balta Rugs'ın yeni koleksiyonuna bakıldığında kolayca anlaşılacağı gibi bu yıl ilgi açıkça renklere odaklanmış. Bu tüm yeni koleksiyonlar için geçerli. Şu anda Balta Rugs, müşterilerine birçok farklı renk sunuyor ve bunlar arasında ar-ge çalışmaları sonucunda oluşturdukları bakır, limonotu, küf yeşili, frengüzümü kırmızısı, ortanca ve patlıcan moru gibi yeni ve modaya uygun renk seçenekleri bulunuyor. İç mekanlara taze ve renkli bir hava sağlayacağı kesin olan tüm bu dikkate değer, daha parlak ve son moda renk kombinasyonları 2010 Balta Rugs koleksiyonuyla sergilendi.

Yeni koleksiyon için iplik seçiminde ve dokuma taramada, çeşitli örgülü tarama metodları aracılığıyla ya da akrilik halılarda el işlemesi yardımıyla değişik hav ve ilmik boyları uygulanarak renk kontrastlarına yoğunlaşılmış. Bu yıl değişik ipliklerle çalışılmış cüretkar kombinasyonlar da oldukça fazla ilgi çekecek. Yeni Emerald ve Ruby koleksiyonları değişik iplik kombinasyonları için iyi bir örnek oluşturuyor. Polyester iplikler tamamen yeni olan B-Tron iplikleriyle kombinlenip son derece yumuşak halılar yaratılmış. Balta Rugs bünyesindeki Wool&Heatset ve LineA'nin tasarımcısı Kathleen Verfaille, koleksiyonu şöyle anlatıyor: “Günümüz iç mekanlarında çoğunlukla bej, gri ve beyazın çeşitli tonları gibi nötr renkleri değerlendiriliyor. Bizim yeni koleksiyonumuz ise sizin tüm bunlara renkli bir vurgu yapmanıza olanak sağlayacak. Örneğin, birçok farklı yeşil tonunun kullanımı ağırlıklı olarak kahverengiyle döşenmiş bir iç mekana çok daha modern bir görünüş kazandıracak ve nötr bir oturma odası bir parça mor ya da aubergine kullanılarak bambaşka bir atmosfere kavuşacak. Ayrıca bu koleksiyon, son zamanlarda moda olan “zamansız renkler” akıma da uyum sağlıyor. Bilindiği gibi bugünlerde yaz ve kış renkleri arasında giderek daha az ayrım gözetiyoruz.” Balta Rugs Berclon'un tasarımcısı Ilse Rommel de şunları ekliyor: “İnsanlar artık halılarını eskisinden daha çabuk yeniliyorlar. Bu akım bir süre öncesinde sinyallerini vermişti ve hâlâ güçlü bir şekilde ilerliyor. Bu hızlanma nedeniyle bizim ürünlerimiz de trendlere karşı giderek daha duyarlı oluyor. Piyasa lideri olarak, biz de yeni renkler geliştirerek ve farklı iplik türleri kullanarak bu akıma öncülük ediyoruz.”

Wool&Heatset: “Shaggy” Stilinin Uzatmalı Başarısı

Balta Rugs, B-Tron iplikleriyle yapılmış uzun tüylü ve son derece rahat halılardan oluşan Shaggy koleksiyonuyla uzun süredir oldukça popüler. Balta'nın yeni koleksiyonu 2 yeni seçenek daha sunuyor: Super Shaggy Punch ve Expo Shaggy Groovy. İlk halı taze yaz meyvelerinin sıcaklığını yayan ve meyve kokteylini anımsatan bir renk paletine sahip. Bu halı, renklerin yeni tasarlanmış desenlerle ve ipliklerle kombinlenmesi ve son derece modern üretim tekniklerinin kullanılmasıyla yaratıldı. Expo Shaggy Groovy ise nispeten daha kısa tüylü (3 cm), genç nesil tüketiciler ve cesur ebeveynler hedeflenerek alışılmışın dışında, küf yeşili, pembe ve turuncu gibi renkler kullanılarak hazırlanılıp makul fiyatlarda 4 renk seçeneğiyle piyasa sunuluyor.

Balta Rugs, genç ve modaya ilgi duyanlar için ise “Dynamic” koleksiyonunu geliştirdi. Kolaylıkla erişilebilen bu koleksiyon %100 B-Tron iplikten kıvrık dokumasıyla parlak, yumuşak ve rengarenk iplikleri bir araya getiriyor. Daha kısa hav boyu sayesinde Dynamic, tasarımda daha fazla yaratıcılığa izin veriyor ve daha titiz ebeveynler için de farklı bir seçenek sunuyor. Bu koleksiyonun gücü, iyi araştırılmış desenlerinde ve siyah, gri, beyaz renklerin pembe ya da küf yeşiliyle bir arada kullanıldığı sıcak renk kombinasyonlarında yatıyor. Koleksiyondaki koyu yeşil ve frengüzümü renk skalasını tamamlıyor. “Sıradışı, cüretkar, son moda ve karşılanabilir fiyatlar” bu koleksiyonun anahtar kelimeleri.

LineA: Koleksiyonun Başka Bir Uzantısı

Balta Rugs'ın yeni koleksiyonlarından Ruby ve Emerald serisinde, son derece yumuşak ve daha önce görülmemiş bir koyun postu görüntüsü yaratmak için, saf polyester ipliklerle tamamen yeni olan iki farklı B-Tron iplik türü kombine edilmiştir. Bu koleksiyonda da renkler önemli bir rol oynuyor ve yumuşak dokumaya limonotu, patlıcan moru ve pembe vurgular katıyor.

Bu çizgide, Balta Rugs'ın bir diğer serisi de Diamond Shaggy koleksiyonu. Son moda, tüylü, parlaklık efektli bu halılar çoktan Domotex 2009'da sergilendi ve 2010'da modaya uygun 10 değişik renk seçeneğiyle piyasalarda olacak.

Berclon ve Softline Yenilendi

Balta Rugs yeni koleksiyonunu tamamlamak için 30 yıldır lider olduğu bir sektör olan Softline Polipropilen ve Berclon'daki halıcılık bölümünü yeniden yapılandırdı. Tüm koleksiyonlar 3 kategori olarak alt sınıflara ayrıldı: Flatweave, Modern, Classic.

Flatweave koleksiyonuna yeni katılan en önemli seriler Sofia, Grace ve City. Grace, hem iç hem de dış mekan kullanımı için uygun inandırıcı sisal görüntüsüyle çok zevkli bir koleksiyon. Bu koleksiyon ilk olarak Domotex 2009'da sergilendi ve şu anda piyasada çok yaygın.

City koleksiyonu son moda iki yeni geometrik deseni geniş bir renk tayfında sunuyor. Yumuşak PES Chenille koleksiyonu olan Sofia koleksiyonu ise “PES backing” yönetimiyle daha da lüks bir görünüşe kavuşturuldu.

Daha çok renk kullanma akımı yeni Modern koleksiyonununda oldukça canlı bir şekilde görülebiliyor. Derin havlı ve son derece yumuşak olan Vienna koleksiyonu toplamda 6 renk varyasyonu (bej, bakır, kahverengi, kırmızı, patlıcan moru ve boz kahve) ile modern ve trendlere uygun desenleri tüketiciye sunuyor. Patlıcan moru ve bordo, kömür grisi ile kombinlenip Paloma koleksiyonunu renklendiriyor. Flash koleksiyonu son moda limonotu, fuşya ve mor gölgeler gibi modern renkleri arayan ve gençliğin peşinde olan daha genç kitleye hitap etmeye devam ediyor ve bu renkleri bağımsız desenlerlerle, çizgilerle, çiçeklerle ve geometrik figürlerle birleştiriyor. Yumuşak uzun hav ve değişik bukle alternatifleri ile karakteristik bir rahatlama sunan Visiona koleksiyonu da genişletilmiş haliyle patlıcan moru, gri tonları, koyu kırmızı, kahverengi, bakır ve açık bej gibi göz alıcı renk seçenekleriyle geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor.

15.10.2009
Bu haber 12132 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar