YENİ NESİLİN TERCİHİ PELUŞ HALILAR

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
YENİ NESİLİN TERCİHİ PELUŞ HALILAR
Serdar Sarı: “Bilindiği üzere Türkiye, genç nüfus oranı ciddi anlamda yüksek bir ülke. Son yıllarda genç nüfus yeniliğe ve modern olana ilgi duyuyor. Peluş ve Deri Kürk halılarımız da bu konsepti yansıtan ürünler.“
 

Halı sektörüne 1998 yılında giren HKS Peluş, durmadan gelişerek başarıyla yoluna devam ediyor. 2004 yılında piyasaya sunduğu peluş halılarıyla sektörde ilerleyen firma, farklı ürünler geliştirmeyi sürdürüyor. Dünyanın çeşitli ülkelerine yaptığı ihracatlarla peluş ve deri kürk halılarına uluslararası boyut kazandıran firma, müşterilerine Türkiye'nin dört bir yanına yayılmış olan bayi ağı ile hizmet veriyor. HKS Peluş Halı Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Sarı, sorularımızı içtenlikle yanıtladı.

Firmanızı tanıyabilir miyiz?

Öncelikle göstermiş olduğunuz hassasiyete teşekkür ederiz ve firmamızla alakalı faaliyetlerimizi paylaşmaktan onur duyarız. Biz yola hedeflerimiz ve bir sloganla çıktık. Sloganımız: “Tasarım Sizden Üretim Bizden.” Öncelikli hedeflerimiz: kapasite artışı, marka oluşumu ve dünya pazarlarında yer almak. Şu anda İstanbul içi satış noktalarımızı en iyi hizmeti vermeye hazırlıyoruz. Bu süreç, karşılaştığımız talep fazlalığı nedeni ile sancılı olsa da yeni satış noktaları ve şube sayısı fazla olan firmalar ile yaptığımız çalışmalar bizi son derece rahatlattı. İçinde bulunduğumuz durumu ve zamanı iyi değerlendirip, imalat kapasitemizi arttırıyoruz; satış ekiplerimizi de genişletip yurt çapında yeni satış noktalarımızı oluşturmaktayız. Mevcut bayilerimizden ve fuar görüşmelerinden aldığımız tepkiler, firmamıza ve tasarımlarımıza olan ilgi bizi son derece mutlu ediyor. Bu bağlamda tüm ilgilenenlere teşekkür ediyoruz.

Sloganınızdan bahsedersek…

Sloganımız: “Tasarım Sizden Üretim Bizden.” Bilindiği üzere üretici firmaların, genel standartlara ve verimli bir üretim planına uygun ölçülerin dışında üretim yapmaları neredeyse imkânsız. Aslına bakarsanız bu bir açıdan mantıklı. Çünkü makine parkuru üretimi, satışı yoğun işler. Fakat biz tamamen el işçiliği ile kişiye özel üretim yaparak müşterimizin fikirlerini değerlendirip en azından onların bir hayalini gerçekleştiriyoruz. Bu mutluluğu yaşamak lazım.

HKS'nin ürün çeşitleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

HKS ilk üretimine uzun tüylü peluş ile zemin grubunda yaptığı özel çalışmalarla başlamıştır.

Pazar boşluğu bulunan kısa tüylü ve sağlıklı ürün grubunu deri ile birleştirerek “Deri Kürk Halı” konsepti özel modelleri ile üretimine devam etmektedir. Bu ürünlerde müşterilerimizin özgün tasarımlarına da yer verilmektedir ve bu bir ilktir. Üretimlerimiz, uzun tüylü peluş halı, kısa tüylü peluş halı, deri kürk halı, peluş klozet takımı, peluş post ve çeşitli ebatlarda kırlent olarak devam etmektedir.

Peluş halılara yoğunlaşma sebebiniz nedir?

Bilindiği üzere Türkiye, genç nüfus oranı ciddi anlamda yüksek bir ülke. Son yıllarda genç nüfus yeniliğe ve modern olana ilgi duyuyor. Peluş ve Deri Kürk halılarımız da bu konsepti yansıtan ürünler. Biz ürünlerimizi kullanacak müşterilerimizin yaş ortalamalarına ve tüketim alışkanlıklarına yakın ürünleri ön planda tutmaya çalışıyoruz. Bize yakın ürünleri olan firmaların da bu konuda aynı fikirde olduklarını düşünüyorum.

HKS Koleksiyonu'nda ne gibi yenilikler var?

Koleksiyonumuzu “Deri Kürk Halı” gruplarının çeşitliliği ile ilgili yaptığımız çalışmalar ile zenginleştiriyoruz. Bu konudaki ar-ge çalışmaları hakkında detaylı bilgileri çok yakında sizler ve bayilerimizle paylaşacağız. Biz HKS Grup olarak mevcut kreasyonumuzu 2009 Ocak ayında tamamladık.

Satışları ve talepleri izleyip yeni moda ve tarzı belirleyecek olan 2010 tasarımları ile ilgili yapılan çalışmalarımızın bitmesine de az kaldı. Yeni sezon, yeni ürün ve yüksek enerji ile geliyoruz. Bizim için önemli olan gülen yüzlerin sayısının çoğalmasıdır.

Bayilik çalışmalarınız ne durumda?

Yurt içinde şimdiye kadar hizmet verdiğimiz 135 noktamız bulunmaktadır. Bu sayı her geçen gün artarak devam etmekte; satış noktalarımızın değişik ürünlere de ihtiyaç duyması ve bunu da HKS'den talep etmesi bizim için sevindirici. Bu durum bize büyük bir sorumluluk getiriyor. Sorumluluğumuzun farkında olduğumuzdan daha dikkatli davranıp koşulsuz müşteri mutluluğuna özen gösteriyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir husus var mı?

Alınan siparişler doğrultusunda müşterilerine daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmeyi ilke edinen HKS yönetimi daha büyük bir çalışma alanına ihtiyaç duymuş ve mevcut adresinden taşınma kararı almıştır. Mevcut üretimimizi, aylık 3000m2'den 20000m2'ye çıkartarak yurt dışından gelen müşteri taleplerine de cevap vermeyi planlıyoruz. Bu sebeple bundan sonra Ataşehir'deki yeni adresimizde hizmet vermeye devam edeceğiz. HKS Grup olarak tüm ilgili arkadaşlarımıza ve bizi takip eden müşterilerimize sonsuz teşekkür ederiz. Bizlere bu fırsatı sağlayan sizlere de teşekkür eder, işlerinizde başarılar dileriz.

15.10.2009
Bu haber 13226 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar